Přeji ti krásný den! Kdyby ti cokoliv nebylo jasné, napiš mi na monika@wikarska.com ♥️

Hedvábný olej

Rychle se vstřebávající olej s nevtíravou vůní, který místo mastnoty zanechává hedvábný dotek. Vyrobený z hemiskvalanu a lokálních olejů z máku a konopí - poskytuje pokožce, vlasům a vousům ochranu a hydrataci.


Skladem
Kód: 4_HED
1 349 Kč / ks
Kategorie: Pleťový rituál
Hmotnost: 0.85 kg
Objem: 30 ml
Výdatnost: 100-300 aplikací
Výdrž balení: 3-9 měsíců
Typ balení: skleněná lahvička s pipetou
Hedvábný olej
Novinka
100% VEGAN a PŘÍRODNÍ
100% PŘÍRODNÍ
Biodegradabilní. Ekologický. Vegan.
BEZ KONZERVANTŮ
BEZ KONZERVANTŮ
Unikát na vodní báze.
FUNKČNÍ na základě vědy
FUNKČNÍ
na základě vědy
UNISEX Voní všem. Bez rozdílu.
UNISEX
Voní všem. Bez rozdílu.

Hedvábný olej: něžná ochrana a lesk

Rychle se vstřebávající olej s nevtíravou vůní, který místo mastnoty zanechává hedvábný dotek. Vyrobený z hemiskvalanu a lokálních olejů z máku a konopí - poskytuje pokožce, vlasům a vousům ochranu a hydrataci.

Slovo formulátorky:

Když jsem hledala olej poskytující vynikající ochranu, aniž by byl mastný, objevila jsem hemiskvalan – suchý olej. Na pokožce nezanechává těžký film a vzniká díky pokročilým biotechnologiím v rukou mikroorganismů. Je lehký a hezky se vstřebává, ale jeho čisté formě mi chyběla ochranná funkce, kterou oleje poskytují. Snažila jsem se proto nalézt tu pravou kombinaci. Arganový olej se zdál být skoro perfektní, ale chtěla jsem využít suroviny z lokální produkce. Mák je pro Česko velice specifický a miluji jeho vůni. Konopí je zase předmětem mojí dizertační práce jeho benefity pro pleť dobře znám. Přestože jejich mix byl blízko ideálu, až do posledního okamžiku před certifikací jsem hledala tu poslední ingredienci, která by naší směsi dodala nezbytnou jemnost. A našla jsem – enzymaticky zpracovaný lecitin dodává oleji neuvěřitelnou měkkost a posunul hedvábnost oleje na jinou úroveň.

Jak Hedvábný olej používat?

Aplikuj Hedvábný olej jako poslední krok tvé péče o pleť pro jeho maximální ochranný efekt. V dlaních rozetři 1-4 kapky oleje a nech tvou tvář pohladit jejich teplem. Můžeš olej jemně vmasírovat nebo lehce vklepat do pleti. Večerní aplikace po séru s hyaluronanem a pleťovém krému umocní jejich účinky a pokožka se během noci bude regenerovat a intenzivně hydratovat. Pro rozjasnění ranního make-upu aplikuj kapku na líčka. A pokud máš vousy, nezapomeň je po ránu po umytí, když jsou ještě vlhké, také olejem rozmazlit – vytvoříš tak na pokožce jemnou emulzi, která ji ochrání a vyživí. Zbytky oleje na dlaních můžeš vetřít do konečků dlouhých vlasů, a pokud jsou hodně roztřepené, dopřej jim celou kapku nebo dvě.

Proč je Hedvábný olej unikátní?

Pokud jsi již vyzkoušel/a řadu olejů, připrav se na úplně nový, hedvábný pocit, který ti tento olej přinese. Kombinuje tři esenciální vlastnosti – nezanechává mastnotu, poskytuje vynikající ochranu, dokonce i v chladnějších dnech a při spojení s vodou na vlhké pokožce vytváří hladkou emulzi. Je vhodný nejen pro pleť, ale i vousy a konečky vlasů.

Pro koho je Hedvábný olej ideální?

Pokud jsi dosud oleje ve své rutině vynechával/a pro jejich mastnotu, tento olej byl stvořen přesně pro tebe. Je ideální pro suchou i mastnou pleť, vlasy i vousy. Suchá pleť najde v tomto oleji nový level ochrany, zatímco mastná a náchylná k akné pocítí sníženou produkci mazu. Užívej ho s dávkou mindfulness – pozoruj svou pokožku a začni s jednou kapkou večer, abys nacítil/a jeho vliv. Experimentuj s množstvím a aplikací ráno nebo večer a zjisti, jak tvá pleť reaguje, když k němu přidáš kapku vody.

Složení Hedvábného oleje vysvětleno:

Skvalen se přirozeně vyskytuje v mezibuněčném prostoru ve tvé pleti a skvalan je jeho stabilnější formou, která se využívá v kosmetice. Hemiskvalan - ,,poloviční bratr" skvalanu, je základem našeho oleje. Předpona ,,hemi” totiž znamená, že je rozdělený na polovinu. Pokud skvalan prochází pokožkou jako by tam byl doma, hemiskvalan je v přechodu pokožkou ještě rychlejší. Oleje z českého máku a konopí přinášejí nejen důležité antioxidanty díky studenému lisování, ale také ochranu proti mrazu. Lyzolecitin má podobnou strukturu jako membrány tvých buněk, proto je snadno rozpoznatelný tvou pokožkou a přispívá k ještě hedvábnější konzistenci oleje. Jemná vůně je tvořena oleji, které bys pravděpodobně nerozpoznal/a a taky tě překvapí, jak se jejich kombinace mísí do nevtíravé subtilní melodie. Karamelová vůně lysolecitinu je doplněna o svěžest koriandrových semen a levandulových květů, zjemněná olejem z palmorůžové a oslazena fenyklem.

Ingredients: hydrogenated farnesene (hemiskvalan) · papaver orientale seed oil (makový olej)** · cannabis sativa seed oil (konopný olej)** · lysolecithin · lavandula angustifolia oil (levandulový olej) · coriandrum sativum fruit oil (olej z koriandru) · cymbopogon martini oil (olej z palmorůžové) · foeniculum vulgare dulce fruit oil (feniklový olej) · Linalool* · Limonene*  · Geraniol* · Citral* · Farnesol* · Citronellol* · (E)-Anethol* · Fechone* · alpha-Pinene* · Estragol* · Myrcene*

*alergeny obsažené v esenciálních olejích

**produkt českého/slovenského zemědělství

 

Zpět do obchodu