Přeji ti krásný den! Kdyby ti cokoliv nebylo jasné, napiš mi na monika@wikarska.com ♥️

Příběh

Příběh Wikarska symbiotics začal mým rozhodnutím porozumět kosmetice do hloubi molekulárních úrovní. Vystudovala som Biotechnologie a potřavinárskou chemii na VUT v Brně a teď pokračuji v doktorském studiu. Vedle témat vysokoškolského studia byla formulace kosmetiky velice příjemnou a oddechovou činností, proto jsem ji nikdy nepřestala dělat. Za vznikem e-shopu ale stojí velká poptávka mých přátel a rodiny. Moje kosmetika byla už tolikrát důvodem pro nadšení, ohúrení nebo vděk, až jsem nemohla odpírat tyto pocity i dalším lidem, ne jenom mému okolí a založila jsem firmu. Aby byla FUNKČNÍ přírodní kosmetika dostupná každému, kdo ji potřebuje.

S výrobou jsem začala už na střední škole - na internetu jsem nacházela kvanta zajímavých receptů na produkty, které mi v obchodech chyběly. V blogových článcích ale každá složka vypadala jako všelék, navíc si některé informace protiřečily. Aby jsem dokázala posoudit jejich pravdivost, cítila jsem, že se potřebuji vzdělat v oblasti chemie. Chtěla jsem vědět jak která složka působí - hluboce až na té molekulové úrovni. Toto nekončící ,,proč" mě provázelo mnohými obory, kterými jsem si v rámci svých odborných prací prošla na Vysokém Učení Technickém v Brně (FCH VUT) a na Norské Technické Univerzitě (NTNU). Pečovala jsem o mikroorganismy v bioreaktorech, nebo jsi své vlastní i klonovala. Až teprve teď na doktorském studiu začínám mít pocit, že nad kosmetikou přemýšlím komplexně - od výběru suroviny, přes její zpracování až po účinky na kůži. Odhodlala jsem se proto své produkty a poznání sdílet.

MW_social-4

Vyrábět jenom produkty, byť fungující, by mi pořád nedávalo dostatečný smysl pro to, abychom tomu obětovala životní směr. Pokud ale produkty otevírají prostor pro pozitivní změny ve společnosti, jsem ochotná do něj investovat hodně svojí energie.

Ekologičnost se v naší společnosti stala skvělým a progresivním trendem, no vnímám, že mnoho ekologických počinů je poháněno strachem z budoucnosti a né láskou a obdivem k přírodě. To však funguje jen krátkodobě - ovšem jako všechno, co je poháněno strachem. Péče o naší planetu by měla vyplývat z našeho VZTAHU k ní. Jak ale můžeme mít vztah k přírodě, pečovat o ní a toužit po tom, aby byla zdravá, pokud se my sami nedokážeme opečovat dostatečně? 

Začněme proto u sebe. Dejme svému tělu pozornost, porozumějme mu a přistupujme k němu s respektem. Dopřejme mu přijímající dotek a hýčkejme ho kvalitními surovinami - jak vně, tak uvnitř. Pokud najdeme vztah ke svému tělu, naše činy vstříc této planetě budou následovat přirozeně a stanou se tak udržitelnými. Navíc nám to přinese takovou radost a spokojenost, že... to prostě musíš zažít.

 

monika

 

A proč je mým prvním produktem Sněhový deodorant? Jednoduše - proto, že FUNGUJÍCÍ deodorant bez hlíníků, silikonů a parabenů nenajdeš. Možná mám vysoké nároky na to, co je za mě fungující, ale já se chci cítit... no, v tomto případě se spíš necítit. Celý den. S jistotou. Proto jsem navrhla formulaci, která respektuje vlastnosti kůže i její citlivost a funguje celý den. Snadno se nanáší, nesvědí a nemění svoji konzistenci vzhledem na roční období jako jiné přírodní deodoranty. Nemusíš se kvůli němu nijak omezovat, nebo snižovat svoje nároky. Navíc ti každé ráno dotekem připomene, že je potřeba zpomalit a konat v souladu se svým tělem. Jak vznikl a proč to celé funguje, se můžeš dočíst v tomto článku.

Už brzy ti představím novinky, které teď dotahuji do dokonalosti - profesionální starostlivost o pleť, které pečují o všechny, nehledě na pohlaví.

monika wik

 

 

Pokud chceš o nových produktech vědět jako první, přihlaš se níže k odběru newsletteru.

 

Zpět do obchodu