Další várka čerstvých deodorantů od 1.2.!

Příběh

Příběh Wikarska symbiotics začal mým rozhodnutím porozumět kosmetice do hloubi molekulárních úrovní. Vystudovala som Biotechnologie a potřavinárskou chemii na VUT v Brně a teď pokračuji v doktorském studiu. Při složitých tématech v rámci vysokoškolského studia byla formulace kosmetiky velice příjemnou a oddechovou činností. Důvodem, proč čteš tento článek z mého e-shopu, jsou moji přátelé a rodina. Moje kosmetika byla už tolikrát důvodem pro nadšení, ohúrení nebo vděk, až jsem nemohla odpírat tyto pocity i dalším lidem a založila jsem firmu. Aby byla kosmetika Wikarska symbiotics dostupná každému, kdo ji potřebuje.

Výroba kosmetiky mě nadchla už na střední škole - na internetu jsem nacházela kvanta zajímavých receptů na produkty, které mi v obchodech chyběly. Abych si vybrala správný recept na vyzkoušení, potřebovala jsem všemu rozumět. Na webu ale každá složka vypadala jako všelék a já jsem chtěla vědět, proč tu kterou složku vybrali a jak působí - hluboce až na té molekulové úrovni. Tak jsem se rozhodla pro chemickou dráhu a nechala za sebou herectví. Toto nekončící ,,proč" mě provázelo mnohými obory, kterými jsem si v rámci svých odborných prací prošla na Vysokém Učení Technickém v Brně a na Norské technické univerzitě. Až teprve teď na doktorském studiu začínám mít pocit, že ty věci dávají smysl a odhodlala jsem se sdílet své produkty a poznání.

MW_social-4

Ve svém univerzitním studiu jsem se nevěnovala kosmetice - ta byla vedle ostatních zajímavých možností příliš snadná. V biotechnologické firmě Contipro jsem kultivovala bakterie produkující kyselinu hyaluronovou, kterou dnes přidávám do svých krémů a sér. Snažili jsme se najít nejvhodnější podmínky, aby produkce dosahovala co nejvyšších výtěžků a výroba tak byla ekologičtější. Pak jsem se na studijním pobytu v nádherném norském Trondheimu vzdala většiny zimních radovánek a mezinárodních party. Místo toho jsem byla všechen svůj volný čas zavřena v laboratoři Molekulární biologie a klonovala jsem svoje první bakterie. Protože to byl pro mě zcela nový obor, často jsem byla v laboratoři i v noci a snažila se všechno dohnat. Pokud bych totiž projekt nedokončila, přišla bych o grant. Tato zkušenost mi ukázala, že v životě je možné všechno, pokud tomu dáme dostatečnou pozornost a úsilí. Pak jsem se v genetice orientovala pohodlně a proto jsem pro svojí diplomovou práci zvolila studium protirakovinových proteinů. Teď se v rámci doktorského studia věnuji méně abstraktnímu tématu: studuji konopí jako rostlinu komplexního využití a snažíme se najít její aplikaci do posledního lístečku. Výzkum v oblasti cirkulární ekonomiky perfektně zapadá do moji vize pomoci svým dílem naší úžasné planetě být o trochu míň zatěžována.

Díky těmto oborům se teď dívám na kosmetiku a její působení z velice komplexního pohledu. Návrh formulací je pro mě oddechem a vášní a nechci si své poklady ukrývat jenom v laboratoři. Pořád mě dojímá, když mi moji kamarádi a rodina sdělují jak překvapeni jsou z účinků kosmetiky, kterou vyrábím a jak moc jim pomohla. Svou spokojeností a radostí mě přesvědčili, že kosmetika je něco, čemu se mám věnovat, protože dává světu hodnotu, pro kterou se vyplatí žít.

monika

Rozhodla jsem se tuto cestu započít se Sněhovým deodorantem, který byl jedním z prvních produktů, o kterém jsem si přes svůj perfekcionismus pomyslela - Tohle je fakt dobrý. Teď jsem se zaměřila na profesionální starostlivost o pleť mužů i žen a některé produkty se už blíží stavu mojí spokojenosti. Těším se, až ti je představím.

monika wik

 

 

Pokud chceš o nových produktech vědět jako první, přihlaš se níže k odběru newsletteru.