Přeji ti krásný den! Kdyby ti cokoliv nebylo jasné, napiš mi na monika@wikarska.com ♥️

Filozofie

 

Kosmetika je prostředkem na udržování našeho zevnějšku ve své nejlepší kondici a pojem krása je velmi úzce spjatá se zdravím. Proto zastávám názor, že všechny ingredience, které byly na její výrobu použity, musí být přírodní. Pod tímto slovem je možné představit si leccos, taky ho mnohé kosmetické firmy využívají jenom pro jeho trendovost. Pro mě je důležité, aby složky kosmetiky byly zcela odbouratelné v přírodě = biodegradabilní a také, pokud možno, rostlinného původu. Nepotřebuji ve své kosmetice zdůrazňovat její ,,přírodnost“, nebo říkat co všechno škodlivé tam není a to se týká i obalů použitých na její uskladnění. Přírodní kosmetika v ekologických obalech by měla být prostě všudypřítomným standardem.
 

Určitě to znáš z kuchyně – když se to cukroví povede, má tu správnou křupavost, jemnou vůní, rozlévající se chuť. A pak se někdy ze stejných ingrediencí malou změnou v receptu nebo postupu může stát rozpadající se hmota bez chuti. A podobně je to i v kosmetice – je celá o pocitu, se kterým ji používáš. Velice záleží na její struktuře – jak se nanáší, vstřebává, jestli pění nebo dobře voní. Při vývoji nových receptur dbám na tom, aby byla starostlivost o tvé tělo zážitková a motivovala tě dávat mu pozornost a lásku i nadále. Protože pak se náhodná činnost lehce staně příjemnou rutinou, díky které se na skvělý a zdravý vzhled svého těla můžeš spolehnout.
 

Zážitek z kosmetiky by ale neměl končit při jejím nanášení. Ne všechno, co dobře voní a zanechává jemnou kůži, má na něj reálně i nějaký vliv. Vůně i složky vytvářející strukturu kosmetiky nemusí mít biologickou funkci dokonce žádnou. Tak se zákazníkovi často může stát, že kupuje drahou zahuštěnou vodu, která krásně voní a nedělá nic. A může být zcela přírodní! Protože se ve všem, co dělám, opírám o vědu, používám v kosmetice jenom suroviny s prokazatelnou účinností. Přidávám je vždy v dostatečném množství na to, aby projevila své účinky a díky tomu můžu s velkou jistotou předpokládat viditelnost výsledků i v delším časovém úseku.
 
Zpět do obchodu